FRIDAY, OCT. 22

NM freshmen field hockey vs. Weston at home (4 p.m.)

NM football at Bethel (7 p.m.)

NM JV girls' soccer vs. Shepaug in Washington (3:45 p.m.)

NM volleyball at Weston (5 p.m.)

NM girls' swimming at Brookfield (4 p.m.)

Shepaug field hockey vs. Lewis Mills in Burlington (3:45 p.m.)

Shepaug boys' soccer vs. Litchfield at home (3:45 p.m.)

Housy field hockey vs.; Thomaston at home (3:30 p.m.)


Housy football at Morgan/Clinton (7 p.m.)

Housy volleyball vs. Terryville at home (4 p.m)

Shepaug, Housy cross country at Berkshire meet at Black Rock State Park in Thomaston (2:45) SATURDAY, OCT. 23


NM field hockey vs. Immaculate at home (5:15 p.m.)

NM JV football vs. Bethel at home (10:30 a.m.)

NM boys' soccer vs. Bunnell at home (10 a.m.)


NM girls' soccer vs. New Fairfield at home (3:45 p.m.)

Housy boys' soccer vs. Wolcott Tech at home (10 a.m.)

Roxbury road race at Hurlburt Community Park in Roxbury (8:30)

New Milford Bulls' Pop Warner football:

Steers in Candlewood Valley league playoffs (TBA)

Mavericks (TBA)

Wranglers in Friendship game (TBA)

Youth Baseball/Softball fall baseball at Nestle's, Volunteer (TBA) SUNDAY, OCT. 24


Parks Recreation men's touch football at Young's Field:

Sports Page Cafe vs. Gargon Construction (8:30)

H R Block vs. G.C.M. Construction (9:45 a.m.)

YardApes Landscaping vs. InfoLynx (11 a.m.)

Coed softball position play at Young's Field:

2nd place vs. 3rd place at A (2:30 p.m.)

4th place vs. 5th place at C (1 p.m.)

6th place vs. 7th place at C (2:30)


New Milford Bulls' Pop Warner football:

Toros (TBA)

Bulls in Candlewood Valley league playoff s (TBA)

Youth Baseball/Softball fall baseball at Nestle's, Volunteer (TBA) MONDAY, OCT. 25

NM boys' soccer at Stratford (4 p.m.)

NM girls' soccer vs. Stratford at home (6 p.m.)

NM volleyball vs. Lauralton Hall in Milford (4 p.m.)

Shepaug boys' soccer vs. Wolcott Tech at home (3:45 p.m.)

Housy JV/freshmen football at Avon Old Farms (3:15 p.m.)

Housy boys' soccer vs. Lewis Mills at home (3:30 p.m.) TUESDAY, OCT. 26

NM cross country in SWC sub-varsity meet at Bethel (4:30 p.m.)

NM field hockey vs. Pomperaug in Southbury (3:30 p.m.)

NM JV boys' soccer vs. Stratford at home (4 p.m.)

NM JV girls' soccer vs. Brookfield at home (3:45 p.m.)


NM girls' swimming at New Fairfield (4 p.m.)

Shepaug field hockey at Thomaston (3:45 p.m.)

Shepaug girls' soccer vs. Wamogo at home (3:45 p.m.)

Housy field hockey vs. Northwestern in Winsted (3:30 p.m.)

Housy girls' soccer vs. Nonnewaug at home (3:30 p.m.)

Housy volleyball vs. Northwestern at home (4 p.m.) WEDNESDAY, OCT. 27

NM freshmen field hockey at Brookfield (4 p.m.)

NM freshmen football vs. Immaculate in Danbury (3:30 p.m.)

NM boys' soccer vs. Immaculate in Danbury (3:45 p.m.)

NM JV boys' soccer vs. Abbott Tech in Danbury (3:45 p.m.)

NM girls' soccer vs. Immaculate at home (3:45 p.m.)

NM JV girls' soccer vs. Immaculate in Danbury (3:45 p.m.)

NM volleyball vs. Newtown at home (3:45 p.m.)

Shepaug boys' soccer vs. Lewis Mills in Burlington (3:45 p.m.)

Housy boys' soccer vs. Gilbert in Winsted (7 p.m.) THURSDAY, OCT. 28

NM field hockey vs. Masuk at home (4:15 p.m.)

NM JV boys' soccer vs. Shepaug in Washington (3:45 p.m.)

NM JV girls' soccer vs. Bunnell in Stratford (4 p.m.)

NM volleyball vs. Housy in Falls Village (4 p.m.)

Shepaug girls' soccer vs. Nonnewaug in Woodbury (3:45 p.m.)

Housy girls' soccer vs. Northwestern in Winsted (3:30 p.m.) FRIDAY, OCT. 29

NM freshmen field hockey vs. Masuk in Monroe (4 p.m.)

NM football vs. Immaculate at home (7 p.m.)

NM JV boys' soccer vs. Immaculate at home (3:45 p.m.)

Shepaug field hockey vs. Northwestern in Winsted (3:45 p.m.)

Shepaug boys' soccer vs. Wamogo at home (3:45 p.m.)

Housy field hockey vs. Litchfield at home (3:30 p.m.)

Housy boys' soccer vs. Terryville at home (3:30 p.m.)